LİFTİNG ETKİLİ DOLGU UYGULAMALARI NEDİR?

Yaşlanma ve genetik faktörler yüz iskeletimizde küçülmeye sebep olur. Yüzümüzde sarkmalar, elmacık kemiklerinin belirsizleşmesi, göz çukurunun genişlemesi, alın ve çene bölgemizin daralması gibi durumlar ortaya çıkar. Kaslarımızda atrofi, yağlarda ise hacim kaybı olduğundan derimiz sarkar. Bu problemleri ortadan kaldırabilmek için Lifting etkili dolgu uygulamaları tercih edilir.

Lifting etkili dolgu uygulamaları şunlardır;

Alın Dolgusu

Alın kırışıklıkları için genelde botoks önerilmektedir ancak kırışıklıkların derinliğine göre hekiminiz alın dolgusu da önerebilir. Alın dolgusu öncesinde anestezik krem sürülür ve 20-30 dakika kadar beklenildikten sonra enjeksiyon yardımıyla cildin altına hyalüronik asit verilir.

Gözaltı Işık Dolgusu

Göz altında torbalanmalar ve mor halkalar için uygulanan Işık Dolgusu cilde verilen hyalüronik asitle yorgun ifadenin canlanmasını sağlar.

Yanak Dolgusu

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için uygulanan Yanak Dolgusu daha biçiml, bir form elde etmeye yardımcı olur.

Nazolabial Dolgu

Burun ve ağız çevresinde bulunan olukları gidermede uygulanan Nazolabial Dolgu yaşlı ve yorgun ifadenin kaybolmasını sağlar.

Dudak Dolgusu

Kolajen ve elastin üretiminin azalmasıyla eski hacmini kaybeden dudaklara uygulanan Dudak Dolgusu dudağın hacmine kavuşmasına dudak kenarlarının yukarı doğru kalkmasına yardımcı olur.

Jawline Dolgu 

Çene, gıdı ve boyun bölgesinde yaşanan elastikiyet kaybını gideren Jawline Dolgu çene hattının düzgün bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Lifting etkili dolgu uygulamaları kadın ve erkeklerin uygulamayı tercih ettiği ağrısız ve acısız işlemlerdir. Ameliyata gerek kalmadan kısa süre içerisinde istenen görünümü elde etmek en büyük avantajlarından biridir. Dolgunun içerisinde bulunan hyalüronik asit vücudumuzda bulunduğundan herhangi bir yan etkisi olmaması da diğer önemli bir avantajıdır.

Lifting Etkili Dolgu Uygulamaları Sonrası

Dolgu uygulamaları yaklaşık 15-30 dakika kadar sürer. Dolgu uygulamalarından sonra bölgede hafif şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Ancak bu durum birkaç gün içerisinde geçer. Uygulama sonrasında hemen günlük yaşama dönebilir.  Kişinin cilt yapısı ve seçilen dolgunun içeriğine bağlı olarak uygulanan dolgu 9-18 ay arasında kalıcılığa sahiptir.