Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel İncelme, vücut hatlarından memnun olmayan ve daha orantılı vücut yapısına sahip olmak kişilerin başvurduğu yöntemdir. Çevresel faktörlerin çok fazla etkisi olduğundan dolayı bölgesel yağlanma çok fazla oluşabiliyor.

Günümüz şartlarında birçok bireyin bu durumdan yakındığını ve tedavi yöntemi arayışına girdiğini görebiliriz. Başvurulan tedavi yöntemleri ile birlikte güvenilirliği ve uygulama oranının yüksek olduğu bilgisine ulaşılır. Gelişen teknolojiyle birlikte kilolu kişilerde ve çok fazla yağ birikintisi olan bireylerde bölgesel incelme uygulaması tercih edilmiş olur.

Bölgesel yağlanmanın birçok nedenini saymak mümkündür. Buna sağlıksız beslenme, bilinçsiz ilaç kullanımı, hormonsal bozukluklar sıralanabilir. Yapılan spor ve diyetlere rağmen bölgesel zayıflama gerçekleşmeyebilir. Bundan dolayı etkili ve sağlıklı bir şekilde tedavi yöntemlerine başvurularak, sorun ortadan kaldırılır.

Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır?

Eritilmek istenen yağların, çeşitli ışınlarla birlikte müdahale edilmesi sonucunda ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Bölgesel incelme, vücudun her yerine yapılabilir özelliğe sahiptir. Kullanılan ışınlarla birlikte yağ dokuları eritilir veyahut dondurulabilir. Tercih edilen tedavi yöntemi, hastanın rahatsızlığına bağlı olarak değişim gösterebiliyor.

Yöntem bakımından ele alındığında biriken yağların giderilebilir olması için aynı sonuçları verir. Hastanın yaşadığı problemin boyutuna uygun olan seçilerek, uygulanmış olur. İşlem sonrasında mutlaka doğru diyetin yapıldığı ve düzenli egzersizin gerçekleştiği programlar tercih edilmeli.

Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanır?

Birçok insanın başına gelen ve özellikle ciddi sorunları beraberinde getiren inatçı yağ sorunları ortaya çıkar. Yapılan spor ve egzersizler yeterli kalmayabiliyor. İnatçı yağların vücuttan dışarıya atımı gerçekleşmez. Spor ve diyetler bu gibi durumlarda yetersiz kaldığı için tedavi yöntemlerine başvurulur. Yapılan uygulama ile birlikte, hasarlı bölgeye bölgesel zayıflama işlemi yapılır. Kullanılan ürün ve tercih edilen yöntemler kişinin sağlığına zarar vermez. Bu yüzden her yaş grubunun gönül rahatlığıyla başvurabileceği tedavi yöntemidir.

Kişiye özel yapıldığından dolayı mutlaka uzman hekimin kontrolünden geçmesi gerekir. Tıbbi geçmiş ve hastanın sağlık durumuna göre işlemin uygunluğu tespit edilir. Aşırı kilo veren ve hamilelik sürecinden sonra ortaya çıkan sarkık cilt sorunu için oldukça ideal bir tedavi yöntemi seçimi olacaktır.

Erkeklerde Bölgesel İncelme Yöntemleri

Erkeklerin uzun süre yapmış oldukları sporlara rağmen veya uzun süreli sporlara ara verilmesi durumunda vücutlarında yağlanma oluşur. Yağlanma sorunu, spor ve diyetlerle giderilebilen bir durumdur. Fakat bazı durumlarda etkili olamayabilir. Özellikle erkeklerin yaşadığı bu soruna cevap alabilmek adına uzman hekime danışır.

Göğüs, simit bölgesi, karın bölgesinde meydana gelen yağlanmalar, kişinin kendini kötü ve öz güven eksikliği yaşamasına sebep olur. Bundan dolayı Coolsculpting uygulamasına başvurulur. Ameliyatsız bir şekilde uygulanır ve genelde kişinin kilosuna yakın olacak şekilde uygulanabiliyor. İşlem acısız, ağrısız, yan etki göstermeden uygulanabiliyor. Ek bir uygulama gerektirmediği için kişinin daha sonrasında gündelik yaşantısına geri dönmesini sağlar. Bu işlem genelde aşırı bir şekilde spor yapıp daha sonrasında sporu bırakanlar için güvenilir ve etkili bir şekilde yapılmış olur.

Bölgesel İncelme Yaş Sınırı

Bölgesel yağlanma her yaş aralığında görülebilen sorunlar arasında yer alıyor. Bundan kaynaklı olarak istenilen herhangi bir zamanda tedavisi yapılabilir. Uygulama süresi, tercih edilen yönteme göre değişim gösterir. Fakat bazı hususların dikkate alınarak yapılması önerilir.

İşlemin uygulanabilir olması için kişinin mutlaka 18 yaşından büyük olması gerekir. Çünkü bu yaşa kadar, vücut gelişimi görülür ve devam edebiliyor. Gelişmekte olan vücuda müdahale etmek önerilmez. 65 yaşına kadar uygulanabilir özelliği vardır. Hamilelik döneminde veya emzirme döneminde olan kişiler için uygulaması yapılamaz.

Bölgesel Zayıflama Cihazları

Çeşitli bölgesel incelme uygulamalarıyla birlikte erkeklerin ve kadınların sahip olmak istediği vücut yapısına uygun olacak şekilde belirlenir. Gelişen teknolojiyle birlikte bu sorunlara cevap almak oldukça mümkündür. Pek çok dalga boylarında ses dalgalarının kullanılması durumunda istenilen sonuç alınabilir.

Bölgesel zayıflama tedavisinde her ne kadar farklı cihazlar kullanılmış olsa da burada Ultrashape, Smoothshapes, Kavitasyon tercih edilir. Eğitimli ve tecrübeli uzman hekimler tarafından yapılması büyük önem arz eder. İşleme karar vermeden önce mutlaka güvenilir sağlık merkezlerinden yardım alacağınızdan emin olmanız gerekir. Aksi durumlarda tedavi için başvurulması sonucunda hüsrana uğramayı kimse istemez.

A.Ultrashape Bölgesel İncelme Cihazı

Son teknolojinin kullanılmasıyla birlikte üretilen Ultrashape uygulaması ile birlikte vücudun şekillenmesini ve zayıflamasını sağlayan cihazdır. Ultrasound teknolojisi sayesinde kullanılan vakum yöntemi, aynı zamanda radyo frekans dalgalarının birleşmesiyle açığa çıkar. Hasarlı olan bölgenin sinir dokusuna, kan damarına veya cilde zarar verme durumu yoktur.

Hedeflenen bölgedeki yağ hücresinin parçalanması ve ardından vücuttan dışarıya atılmasını sağlayan sistemdir. İşlem süresi hastadan hastaya değişim gösterebilir. Hasar oranı her hastada aynı olamayabilir. Bundan dolayı ortalama 1-1,5 saat arasında sürmekte olan tedavi yöntemidir. İşlem tamamlandıktan sonra kalıcı sonuçlar alınmış olur. Böylelikle istenilen vücut yapısına sahip olunur.

B.Smoothshapes ile Bölgesel İncelme

Işık sistemi ve lazer uygulaması kullanılarak yapılan tedavi yöntemidir. Cihazın içinde yer alan lazer sistemi, yağ dokusunun hedeflenmesinden sonra sıvılaştırılmasını sağlar. Dolaşım sistemini düzenleyerek yağın hücre dışına çıkmasını kolaylaştırmaya yarayan ışık sistemidir. Vakum yöntemi kullanılarak, yağın vücuttan alınmasını sağlar.

Tercih edilen bu uygulama genelde kalça ve baldırlarda meydana gelen yağlanmalar için etkili olur. Selüloit sorunu yaşayan kişiler için oldukça ideal bir tedavi olur. Selülit sorunlarında oldukça sık kullanılan iyileşme yöntemidir. İşlem süresi diğer yöntemlere göre biraz daha kısa sürebiliyor. 40-80 dakika ile sınırlı olup, 8 seans sonrasında etkili sonuçlar veren uygulamadır.

Uygulama gerçekleştirilirken acı hissi açığa çıkmaz. Kişinin ısı ve masaj hissinden başka bir şey hissetme durumu olmaz. Kesinlikle şişme, morarma, ağrı görünmeden tamamlanmış olur. Düzenli kontrollerle birlikte hastanın aldığı sonuçlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmaya yardımcı olur.

C.Eximia (Kavitasyon) Cihazı Ile Bölgesel İncelme

Cerrahi olmayan, bölgesel yağlanma sorununun selülit ve ultrason yöntemiyle birlikte tedavisi gerçekleştirilen uygulamadır. Derinin dış yüzeyi ele alınarak ultrason uygulanır. Ultrasonun yaydığı ışık ile birlikte yağ dokusunda yer alan hücre sıvısının basınca uğradıktan sonra tahrip edilmesi hedeflenir.

Meydana gelen köpüklenme olayında önce genişleme daha sonrasında ise patlama oluşur. Burada yağ hücresi sıvı hale getirilir. Ortaya çıkan yağın asitle birlikte parçalanması ve lenf yoluyla birlikte vücuttan dışarıya atımı gerçekleştirilir.

Ortaya çıkan bölgesel yağlanmaya göre görülen incelme değişim gösterir. Bunun 2-10 cm arasında incelme olduğu durumlar söz konusu. Kişinin durumu göz önünde bulundurularak seans günlerine karar verilir. Bel, karın, göbek, kalça, sırt gibi bölgeler için oldukça etkidir. Selüloitle bölgenin hasarını azaltmak için başarılı ve güçlü tedavi yöntemidir.

D.Radyofrekans Tedavisi ile Bölgesel Yağ Yakımı

Hücre dokularının içerdiği su moleküllerinin hayata geçirilmesi için kontrollü bir şekilde radyo frekans dalgaları sayesinde ısıtılarak dokulara geçmesi sağlanır. Burada amaç; su düzeyinin yüksek olduğu yağ hücrelerine ulaşmak oluyor. Böylelikle yağ dokularına erişim sağladıktan sonra eritilerek, daha sıkı bir vücuda sahip olmayı sağlar.

Selüloit bölgelerinin derinden ve yüzeyden olacak şekilde tedavisi gerçekleştirilir. Vücut ve yüz bölgelerine uygulanabilir özelliktedir. Seans sayısı, hastanın rahatsızlığına göre değişir. Fakat 6-8 seans arasında yapıldığı zamanlar da oluyor. Yapılan işlemin ikinci seansından sonra gözle görülebilir olması mümkündür. Düzenli kontrollerin yapılması büyük önem taşır. Böylelikle uygulama yapılan bölgeye kısa sürede müdahale ederek, daha sağlıklı sonuçların alınmasına yardım edilir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Medikal estetik uygulamalarında yer alan bölgesel incelme, gelişen teknolojiyle birlikte her geçen daha da etkili ve başarılı olarak kendini gösteriyor. Kullanılmakta olan cihaz ve ürünlerin; günümüz şartlarında pek çok insanın ihtiyacını karşılar. Özellikle herkesin rahatsızlık duyduğu bölgesel yağlanma sorunları arasında çok büyük role sahiptir. Birden fazla yöntemi olduğundan dolayı pratik bir şekilde yağ aldırma işlemi gerçekleştirilir.

Bölgesel yağlanma sorunlarında, vücut hatlarının daha orantılı olabilmesi ve istenilen vücut yapısına sahip olmak için sağlıklı tedavi yöntemleri, vazgeçilmezler arasındadır. Bu yöntemlerde sıklıkla tercih edilen; radyofrekans tedavisi, Kavitasyon (Eximia), Ultrashape, Smoothshapes yer alır.

Bölgesel İncelme Kaç Seanstır?

Yapılan bölgesel incelme uygulamalarında yer alan birden fazla yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin bölgenin hasarı ve etki durumuna göre değişim gösterir. Yönteme ve seans sayısına karar vermeden önce hasta ön görüşme ile ön muayenesini gerçekleştirir. Görüşme esnasında hastanın rahatsızlık duyduğu durum ve istediği görüntü hakkında detaylı bilgiye sahip olunur. Daha sonra isteği doğrultusunda planlama yapılır. Bunun için en uygun ve etkili tedavi yöntemi, uzman hekim tarafından belirlenir. Tedavi yöntemlerinde uygulanan seans sayısı değişim gösterir. Çünkü burada hastanın rahatsızlığının oranı göz önüne alındıktan sonra hesaplandıktan sonra hasta bilgilendirilir.

Bölgesel İncelme Ne Kadar Etkili?

Zayıflama yöntemleri kendi arasında birçok çeşide ayrılabiliyor. Sıklıkla tercih edilen uygulamaların etki süresi oldukça fazladır. Burada yer alan bölgesel yağlanma sorunu, vücudun çeşitli yerlerinde görülebiliyor. Genelde ileri yaş grubunda, hamilelik sonrası, hızlı bir şekilde aşırı kilo verenlerde görülme olasılığı oldukça yüksektir. Bundan dolayı her yaş grubunda, çeşitli bölgelerinde görülebiliyor.

Bölgesel zayıflama ile beraber oldukça etkili sonuçlar alınabilir. Isı ve ışın teknolojisi kullanılarak, yağ dokularının tahrip edilmesi sağlar. Böylelikle vücuttan dışarıya atılma olasılığı daha yüksek oluyor. Geçmişten bugüne kadar oldukça rağbet gören bir uygulama olduğu için güven oranı da oldukça yüksektir. Düzenli aralıklarla ve doğru şekilde tedavinin uygulanması durumunda %90 oranla etkili sonuç verir.

Bölgesel İncelme Nerelere Yapılır?

Bölgesel yağlanma, vücudun her yerinde görülebiliyor. Özellikle kadınların hamilelik sürecinden sonra karın, bel ve kollarda çok fazla görülür. Aşırı ve hızlı kilo verenlerde, vücudun her yerinde görülebilir. Özellikle aşırı spor yapan erkeklerin göğüs, kol ve karın kısmında yağlanma oluşur. Bakıldığı zaman vücudun her yerinde görülen yağlanmalardan dolayı, istenilen bölgeye rahatlıkla ve güvenle bölgesel zayıflama yöntemi kullanılmış olur.

Bölgesel İncelme Fiyatları 2022

İşlem yapılmadan önce fiyat bilgisi verilmesi mümkün değildir. Çünkü burada seans başına fiyat bilgisi verilir. İşlem önceliğinde mutlaka hastanın ön görüşme ve ön muayene yapmış olması gerekir. Böylelikle hastanın sorunları ve istekleri doğrultusunda değerlendirme yapılır. Hastanın rahatsızlığına uygun tedavi yöntemi belirlenir.

Daha sonra tercih edilen yöntem ile birlikte seans sayısı belirlenir. Yöntemlere göre seans sayısı ve işlem süresi değişim gösteren bir konudur. Bundan dolayı görüşme gerçekleştirilmeden güncel fiyat bilgisi alınamaz. Kesin bilgi almak isteyenler için, işlemin yapılacağı sağlık merkezi ile iletişime geçerek bölgesel incelme uygulaması hakkında detaylı bilgi alınabilir.