0216 355 75 75 Hemen Ara! 0531 736 11 66 WhatsApp'tan sor!
Fiyat Al

Lazerle Yüz Gençleştirme

          Yüz cildinin yaşlanmasıyla beraber güneş ışığının da etkisiyle ciltte harabiyet oluşmaktadır. Bu harabiyet yüz ve eller gibi güneş alan yerlerde daha fazla görülmektedir. Yanlış güneşlenme ve güneş koruyucu kullanmama buna daha fazla olumsuz etki yapmaktadır. Ciltte kırışıklıklar ve lekeler meydana gelmektedir. Ciltteki meydana gelen bu değişikliklerin düzeltilip, cildin yenilenmesinde günümüzde lazer cihazı kullanılmaktadır. Lazer ışınları günümüzde tıbbın çeşitli alanlarında ve bazı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Lazer ışınları değişik kaynaklardan üretilmektedir. Ciltteki her sorunu tek bir lazerle çözmek mümkün değildir. Bu nedenle kullanım amacına göre değişik lazer cihazları yapılmıştır:

Tatuajların çıkarılmasında kullanılanlar:

 • Q-switch ruby laser
 • Alexandrite laser

Epilasyonda kullanılanlar:

 • Long pulse ruby laser
 • KTP laser

Pigmente (renkli) deri lezyonlarının, tatuajların (dövme) giderilmesinde kullanılanlar:

 • Alexandrite laser

Kırışıklık tedavisinde ve doku kesici olarak kullanılanlar:

 • Carbon dioxide laser

Yüz gençleştirme amacıyla kullanılanlar:

 • Erbium YAG laser
 • Carbon dioxide laser

Damarsal orijinli kitlelerin çıkarılmasında kullanılanlar:

 • Argon laser
 • KTP laser
 • Erbium YAG laser
 • Pulsed-dye
 • Nd-YAG laser

Pigmente deri lezyonlarının tedavisinde kullanılanlar:

 • Copper laser
 • Alexandrite laser

Doğum lekelerinin giderilmesinde kullanılanlar:

 • Pulsed-dye
 • Yellow pulsed dye laser

           Her türlü lazer uygulaması tekrarlayan seanslara ihtiyaç duyar. Koyu tenli kişilerde lazer uygulamalarından sonra ciltte leke kalma olasılığı (%5) vardır. Yüz gençleştirmede kullanılan lazer türleri ise:

Carbon dioxide lazer: derideki iyi huylu tümörlerin çıkarılmasında, kırışıklık tedavisinde, yüz gençleştirmede kullanılmaktadır.

Erbium YAG lazer: damarsal kökenli kitlelerin çıkarılması ve yüz gençleştirme amacıyla kullanılmaktadır.

Nd-YAG lazer+KTP lazer: damarsal kökenli kitlelerin çıkarılması, yüz gençleştirme ve epilasyon amacıyla kullanılmaktadır. Üstteki iki cihazın etkisini birlikte gösteren alttaki cihaz hastanemizde bulunmaktadır. Bu nedenle lazer uygulamalarının tamamı yekten ayrı ayrı cihazlara gerek kalmadan çözümlenebilmektedir.

       Bu cihazlar ile göz çevresindeki ve üst dudaktaki kırışıklıklar, hasara uğramış üst cilt tabakalarının uzaklaştırılması ile belli bir miktar azaltılabilmektedir. Bunların yanı sıra yüzdeki yara izleri ve renk değişiklikleri de lazer ile azaltılabilmektedir. Yaşlanmaya bağlı ciltteki kırışıklıkların kontrolü için de lazer uygulanmaktadır. Lazer ile yüz gençleştirme ameliyatı seçilmiş başka sağlık sorunu olmayan hastada deneyimli plastik cerrahlarca alt yapısı uygun sağlık kuruluşlarında yapılmalıdır. En uygun hasta da bile yan etkileri görülebilir. Kullanım alanı sınırlıdır.

           Lazer uygulamaları lokal anestezi altında yada diğer estetik cerrahi ameliyatlarında tamamlayıcı işlemi olarak da yapılabilir. Lazer, temel olarak ciltte yanık oluşturmaktadır. Bu da cildi enfeksiyonlara açık hale getirmektedir. Bu nedenle hastalara hem bakteriyel hem de viral enfeksiyonlara karşı korumak amacıyla lazer uygulaması sonrası ilaçlarla tedavi verilmelidir. Oluşan yanık çok yüzeyel kontrollü bir yanıktır. Yapılacak işlem 1-2 saat sürer. Bazen hastaya göre birkaç seans uygulanmalıdır.

           Ameliyat sonrası rahattır, uygulama alanlarına açık yara tedavisi yapılır. Yüzde şişlik, gerginlik ve ağrı hissedilebilir. Hafif bir pansuman ve baş sarılabilir. İki gün sonra baş açılıp, pansuman değiştirilerek, iyileşinceye kadar takip edilir. Yüzdeki aşırı şişlik, pembe kırmızımsı ren kdeğişiklikleri 3-6 ay kadar devam edebilir. Bir hafta sonra makyaj yapılabilir. Bazı hastalarda deride izler ve renk değişikliği görülebilmektedir. Bunlar ameliyat öncesinde iyi bilinmelidir.

Hasta üç hafta içinde işine dönebilir, şişlik ve kızarıklık 6 aya kadar kaybolur. Güneşten korunma 6-12 ay kadar devam etmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş

İlgili Yazılar

G5 Masajı İle Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama, Sıkılaşma

G5 masajı hızlı titreşimler halinde ittirme be sıkıştırma yöntemiyle yapılmaktadır. G5 Masajı Faydaları Yağ Yakımı Selülitli bölgeyi düzeltmek Bölgesel sıkılaşma…

Baby Face Thulium Lazer

HIZLI VE ETKİLİ LAZER DESTEKLİ CİLT BAKIMI CDS (Kozmesötik Salım Sistemi) canlandırıcı bileşikleri cildin derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören…

Kollajen Bakımı

Cildin yeniden yapılanmasını sağlayan aktif içeriklerle formüle edilmiş Kollajen cilt bakım ürünleri ve maskesi ile yapılan bir cilt bakımıdır. Solgun…

5dk'da Fiyat Al
Kapat
Online Bilgi ve Fiyat Talep Formu

Kapat
Back To Top
×Close search
Ara
SİZİ ARAYALIM İSTER MİSİNİZ?

Ertelemeyin!
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.