0216 355 75 75 Hemen Ara! 0531 736 11 66 WhatsApp'tan sor!
Fiyat Al

Yazın Uygulanan Estetik Tedaviler

        Yaz mevsimine girerken, lazer epilasyon, selülit tedavileri, meme estetiği, karın germe, liposuction gibi birçok tedavinin yapılmasında güçlük olduğu hatta imkansız olduğu söylense de bu işlemler için gelişen teknoloji birçok imkanlar sunmaktadır.

1-Yazın Uygulanan Estetik Ameliyatlar

Yazın en sık yapılan ameliyatlar arasında, liposuction (yağ aldırtma), karın germe, kol ve bacak germe, meme büyütme ve meme küçültme ameliyatları sayılabilir.

2- En Çok Hangi Sorunlarla Başvuru Yapılmaktadır ?

Yapılan araştırmalara göre hastalar yazları en çok bel, göbek ve kalça bölgesindeki yağlanma, meme sarkması ve meme küçüklüğü, selülit, yüz bölgesindeki kırışıklıklar ve sarkmalar, karında çatlaklık ve sarkmalar konularındaki şikayetlerde bulunmaktadırlar.

3-Yazın Kesinlikle Yapılmayan Operasyonlar Hangileri ?

Ameliyat kesi yerlerinin güneşle doğrudan temas ettiği ameliyat türlerinin yapılması önerilmez. Burun ameliyatı, yüz germe,gibi. Karın germe, kol ve bacak germe, liposuction, meme küçültme ve büyütme ameliyatlarında, ameliyat sonrası kesi yerleri güneşten korunması koşuluyla, ameliyat yapılabilir. Kesi yerlerinin daha iyi ve belirsiz hale gelebilmesi için güneş ışınlarından korunması gerekir.

4-Güneş Operasyonları Nasıl Etkiliyor?

Güneş ışınlarından görünen ışık çeşidi olmayan ultraviyole ışınları yara izlerinde renk değişimleri ve kararmaya neden olarak ameliyat izinin istenildiği gibi iyileşmesini engellemektedir. Bu nedenle korunmak için ya güneş koruma faktörü 30’un üzerinde olan krem ve losyonlar kullanılmalı yada güneşe çıkılmamalıdır. Tabiki bir ağacın gölgesi bile güneşten korunmak için yeterli olmadığı unutulmamalıdır.

6-Neştersiz Estetik Açısından Yazın Yapılan Ve Yapılamayan Uygulamalar Nelerdir?

       Yüz gençleştirmek için, AWT’nin sıklaştırma seansları, iğnesiz mezoterapi uygulamaları yapılan araştırmalara göre oldukça risksiz ve hızlı sonuç veren yöntemlerdir. Hafif ve orta derecede yüz sarkmaları için infra red, ND-YAG ve IPL tekniklerinin kombinasyonlarından elde edilen lazer teknikleri yazın kullanımı cildin uygulama sonrası güneşten korunması açısından risklidir. Zira cildin renginde koyulaşma olabilir. Selülit için de yine AWT ve iğnesiz mezoterapi hem hızlı, hem etkili hem de risksiz bir yöntem olarak estetik cerrahlar tarafından tercih edilmektedir. Cilt bakımı cildin bilinçli bir şekilde yazın kuru ve güneşli yıpratıcı etkisinden korunmak için gereklidir. Özellikle öğle üzeri güneşten korunmaya dikkat etmelidir. Yüz ve bacaklardaki kılcal damar varislerinin tedavisinde yazın da 940 nm dalga boylu lazer uygulamalarına devam edebilirler.

7. Herşeye Rağmen Yazın Operasyon Yapıldıysa Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yazın ameliyat yaptırmak zorunda kalan hastalar karın germe ve meme küçültme yada dikleştirme yaptırmışsa, en az iki ay yüzmemeli, ağır spor yapmamalı, zorlu güç gerektiren işler yapmamalıdır. Ayrıca ameliyat izlerini açıkta bırakacak giyim tarzından kaçınmalıdır. Burun ameliyatı olanlar iki ay gözlük takmamalı ve güneşten korunmalıdır. Meme büyütme yaptıran hastaların da yine iki ay korunmalarında fayda vardır. Liposuction yaptıran hastalar iki ay korse kullanmalı ve güneşten korunmalıdır. Yüz germe ameliyatı olanlar da yine iki ay güneşten korunmalıdır. Bu ameliyatların tarihleri tatil yerlerine gitmeden iki ay önceye denk getirilerek yapılmasında fayda vardır. Haziran ayında ameliyat olanlar ağustos gitmeli gibi.

Sosyal Medyada Paylaş

İlgili Yazılar

G5 Masajı İle Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama, Sıkılaşma

G5 masajı hızlı titreşimler halinde ittirme be sıkıştırma yöntemiyle yapılmaktadır. G5 Masajı Faydaları Yağ Yakımı Selülitli bölgeyi düzeltmek Bölgesel sıkılaşma…

Baby Face Thulium Lazer

HIZLI VE ETKİLİ LAZER DESTEKLİ CİLT BAKIMI CDS (Kozmesötik Salım Sistemi) canlandırıcı bileşikleri cildin derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören…

Kollajen Bakımı

Cildin yeniden yapılanmasını sağlayan aktif içeriklerle formüle edilmiş Kollajen cilt bakım ürünleri ve maskesi ile yapılan bir cilt bakımıdır. Solgun…

5dk'da Fiyat Al
Kapat
Online Bilgi ve Fiyat Talep Formu

Kapat
Back To Top
×Close search
Ara
SİZİ ARAYALIM İSTER MİSİNİZ?

Ertelemeyin!
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.