Hakkımda | Basın & Medya
Vajina Estetiği
Vajina Estetiği

Vajina Estetiği , Vajina Daraltma

Yaşın ilerlemesi, doğum, sık cinsel ilişkiye girmek ve jinekolojik müdahaleler sonucunda vajinanın darlığı ve sıkılığı azalabilmektedir. İşte bu şekilde sıkılığı azalmış esnekliğini kaybetmiş olan vajinaya yeniden sıkılık vermek amacı ile yapılan ameliyata vajen daraltama, vajen sıkılaştırma veya vajina estetiği adı verilmektedir.

Vajen girişinden başlayarak uzunlamasına 3-4 cm kadar alanın daraltılması ile vajen daraltma ameliyatı gerçekleşmektedir. Vajen daraltma operasyonları ortalama 30-40 dakika kadar sürmektedir. Atılan dikişlerin çoğu altta olduğu için dışarıda sadece 5 ya da 6 dikiş gözükmektedir. Vajina estetiği ve vajina daraltma operasyonlarında hasta 2-3 gün sonra işine dönebilmekte; 15-20 gün sonra ise dikişler kendiliğinden dökülmektedir.

Vajen sıkılaştırma operasyonunun büyük kısmı lokal anestezi eşliğinde yapılmaktadır. İşlem vajina dokusunun lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulmasından sonra yapılmaktadır. Tabi ameliyat olacak olan hasta isteğine göre anestezi uzmanı eşliğinde hafif yüzeysel uyutma da tapılarak operasyon gerçekleştirilebilmektedir. Vajen daraltma da operasyon yaklaşık 30 ila 40 dakika arasında  tamamlanmaktadır.

Vajen Daraltma Operasyonu

Lokal anestezi uygulanacak hastanın operasyon öncesinde tok, genel anestezi uygulanacak hastanın ise aç olması gerekmektedir. Vajen girişinden başlayarak uzunlamasına 3-4 cm kadar alanın daraltılması ile vajen daraltma ameliyatı gerçekleşmektedir. Vajina girişi bu şekilde kişinin vajina genişliğine göre 1-2 cm kadar daraltılmış olmaktadır.

Atılan dikişlerin çoğu altta olduğu için dışarıda sadece 5 ya da 6 dikiş gözükmektedir. U işlemin başarılı olmasındaki en büyük unsur ise vajina alt duvarında iki tarafı pelvis tabanını oluşturan “levator” adı verilen kasların birbirine yaklaştırılmasıdır. Vajina sıkılığı bu şekilde artmış olacaktır.

Vajen Estetiği Sonrasında

Vajina estetiği ve vajina daraltma operasyonlarında hasta 2-3 gün sonra işine dönebilmektedir. Tabi ameliyatınız sonrasında dikkat edilecek önemli hususlar vardır. Kişisel hijyene dikkat edilmeli, dikişlerin pansumanı düzenli olarak yapılmalı ve doktorunuz tarafından verilen ilaçlar yine düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Operasyonun sonrasında hastalar ciddi bir ağrı yaşamamaktadırlar. Operasyon sonrasında hafif bir ağrı,  hafif lekelenme ve şişlik görülebilmektedir.

Vajina daraltma operasyonunun 15-20 gün sonrasında dikişler kendiliğinden dökülmektedir. Bir ay sonrasında ise hasta kendini hiç ameliyat olmamış gibi hissedecektir. Vajinoplasti ve labioplasti ameliyatlarından 2 ay sonra cinsel ilişkiye girilmektedir.

Online Bilgi ve Fiyat Talep Formu

Yenilenmeyi Ertelemeyin!


Please leave this field empty.
X
SİZİ ARAYALIM İSTER MİSİNİZ?

Ertelemeyin!
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.