0216 355 75 75 Hemen Ara! 0531 736 11 66 WhatsApp'tan sor!
Fiyat Al

Popo Asma Nedir Nasıl Uygulanır?

           Popo dikleştirme ameliyatında önce hastanın sorunları dinlendikten sonra ayakta, basen ve poponun sarkmış ve konturu bozulmuş alanları işaretlenir. Tedavi ve lokal anestezi uygulaması için hasta yüzü koyun yatırılır. Kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilip, işaretli alanlar arasında metal kanüller aracılığıyla konik yapılardan oluşan özel sütürler yerleştirilir. Popo asma işlemi ortalama 30-60 dakikada tamamlanır. Bu sütürlerin yerleştirilmesiyle popo asma işlemi tamamlanır ve dik bir popo elde edilir. Konulan sütürler 6 ayda erir.

 

Popo Asma Operasyon Öncesi:

         Popo asma işlemi kadın ve erkeklere rahatlıkla uygulanmaktadır. Hastanın yaşı 18 den yukarı olmalıdır. Unutmamalıdır ki, popo asma işlemi popo büyütme işlemi değildir. Küçük ve sarkık popolara popo asma işlemi yapılsa da büyütmek gerekebilir. Nasıl bir yol izleneceği hastanın estetik cerrah tarafından değerlendirilmesinden sonra ortaya çıkar.

        Popo ve basenlerde yağlanma olan hastalarda şişman olsun olmasınlar, şekilli bir popo elde etmek için liposuction yapılmalıdır. Bu hastalarda iyileşme süreci daha uzun sürebilir. Deride çatlakları olan, doku elastikiyeti kaybolmuş hastalarda işlem istenilen diri popo görünümünü vermeyebilir.

Pop Asma Operasyon Sonrası:

         Popo dikleştirme işleminden sonraki bir iki aylık süreçte oluşan şişlikler büyük oranda kaybolur. İşaretli alanlardaki sütürlerin giriş yerleri 6 aylık süreçte fark edilemeyecek hale gelir. Çok dikkatli bakıldığında sivilce izi gibi durabilir. Popo asma sonrası nadiren de olsa morarma görülebilir. Birkaç gün oturup kalkarken, ağrı hissedilebilirse de, kullanılan ağrı kesiciler ile bu ağrı ortadan kaldırılabilir. Popo asma işlemi sonrasında 6 hafta kadar aktif spor egzersizlerinden kaçınmalıdır.

         Mevsimsel olarak her zaman uygulanabilen sütürlerle popo asma tekniği uluslararası alanda estetik cerrahlar tarafından sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Popo asmanın etkisi 3-5 yıl kadar devam etmektedir. Ancak popo asma sonrası kilo alıp vermeler, poponun şeklini bozabilir. Bu nedenle bütün estetik cerrahi uygulamaları hastanın ameliyat öncesi hali düşünülerek gerçekleştirilir.

Bu bilgiler tıp literatüründen alınmış ve tamamiyle bilgilendirme amaçlı verilmiş olup bir estetik cerrah ile karşılıklı konuşarak tüm ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

İlgili Yazılar

G5 Masajı İle Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama, Sıkılaşma

G5 masajı hızlı titreşimler halinde ittirme be sıkıştırma yöntemiyle yapılmaktadır. G5 Masajı Faydaları Yağ Yakımı Selülitli bölgeyi düzeltmek Bölgesel sıkılaşma…

Baby Face Thulium Lazer

HIZLI VE ETKİLİ LAZER DESTEKLİ CİLT BAKIMI CDS (Kozmesötik Salım Sistemi) canlandırıcı bileşikleri cildin derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören…

Kollajen Bakımı

Cildin yeniden yapılanmasını sağlayan aktif içeriklerle formüle edilmiş Kollajen cilt bakım ürünleri ve maskesi ile yapılan bir cilt bakımıdır. Solgun…

5dk'da Fiyat Al
Kapat
Online Bilgi ve Fiyat Talep Formu

Kapat
Back To Top
×Close search
Ara
SİZİ ARAYALIM İSTER MİSİNİZ?

Ertelemeyin!
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.