0216 355 75 75 Hemen Ara! 0531 736 11 66 WhatsApp'tan sor!
Fiyat Al

Meme Rekonstrüksiyonu

                Çoğunlukla meme kanseri nedeniyle memenin alınması sonrası tekrar memenin oluşturulması son zamanlarda başarı ile uygulanmaktadır. Meme kanserinin memenin alınması sonrası tamamen ortadan kaybolduğu hastalar ameliyat için en uygun hastalardır. Meme rekonstrüksiyonun tamamlanması aşamalı bir işlem olduğundan kanserli meme dokusunun alınmasından sonra oluşan meme eksikliğinin yerine konması işlemi ilk aşamada yapılırken, diğer aşamalarda genelde kesi yerlerinin revizyonu ve meme ucu oluşturulması ile ilgili cerrahi girişimler yapılır. İlk aşama hastanede yapılmalı, diğer aşamalar muayenehane yada günübirlik cerrahi girişimler olarak yapılabilir.

             Çoğunlukla meme kanseri nedeniyle memenin alınması sonrası tekrar memenin oluşturulması son zamanlarda başarı ile uygulanmaktadır. Bazı hastalarda bu ameliyat memenin alınması ile birlikte de yapılabilmektedir. Meme rekonstrüksiyonunda hastanın durumuna göre tercih edilebilecek birçok alternatif teknik vardır. Size uygulanacak değerlendirme sonrasında yapılacak ameliyat hakkında bilgi verilmesi daha doğru olacaktır.

        Meme rekonstrüksiyonu yapılacak hastada tıbben bir engel olmamalıdır. Mastektomi ile eşzamanlı yapılması daha uygundur. Meme kanserinin memenin alınması sonrası tamamen ortadan kaybolduğu hastalar ameliyat için en uygun hastalardır. Memenin alınmasından sonra meme rekonstrüksiyonunun beklenmesi, hastanın istememesi durumu, kanseri kabullenmesinin zor gelmesi, meme rekonstrüksiyonu seçeneklerinde kararsızlık, cerrahın beklenmesini istemesi durumu, aşırı şişmanlık, yüksek tansiyon ve sigara gibi durumlarda söz konusu olabilmektedir.

           Meme rekonstrüksiyonu ameliyatları beraberinde bazı riskler taşımaktadır. Her ameliyatta olduğu gibi kanama, sıvı toplanması, anesteziye ait riskler, yara iyileşmesi sornları (sigara içenlerde), enfeksiyon (meme protezi kullanılan hastalarda) ve meme protezine ait riskler (kapsül kontraktürü) görülebilmektedir. Meme rekonstrüksiyonu meme kanserinin tekrarlamasına yol açmaz. Radyoterapi ve kemoterapi gibi diğer kanser tedavilerine engel olmaz. Meme rekonstrüksiyonu sonrası meme kontrollerine düzenli olarak gidebilirsiniz.

Meme Rekonstrüksiyonu Ameliyatı:

              Meme rekonstrüksiyonun tamamlanması aşamalı bir işlem olduğundan kanserli meme dokusunun alınmasından sonra oluşan meme eksikliğinin yerine konması işlemi ilk aşamada yapılırken, diğer aşamalarda genelde kesi yerlerinin revizyonu ve meme ucu oluşturulması ile ilgili cerrahi girişimler yapılır. İlk aşama hastanede yapılmalı, diğer aşamalar muayenehane yada günübirlik cerrahi girişimler olarak yapılabilir.

               İlk aşamada genel anestezi kullanılırken, sonraki aşamalarda lokal anestezi tercih edilmelidir. Meme rekonstrüksiyonunda meme protezi de kullanılmaktadır. Meme protezleri dış çeperi katı silikon, içi de jel silikon ve izotonikten oluşmaktadır. Zaman zaman içeriği değişik protezler üretilmişse de sağlığa zararlı bulunarak, kullanımdan kaldırılmıştır. İçi izotonik dolu olan protezler zamanla sıvı kaçırma yapabilmektedir. Bu nedenle daha çok içi jel dolu olanlar tercih edilmektedir.

         Bu bilgiler tıp literatüründen alınmış ve tamamiyle bilgilendirme amaçlı verilmiş olup bir estetik cerrah ile karşılıklı konuşarak tüm ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

İlgili Yazılar

G5 Masajı İle Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama, Sıkılaşma

G5 masajı hızlı titreşimler halinde ittirme be sıkıştırma yöntemiyle yapılmaktadır. G5 Masajı Faydaları Yağ Yakımı Selülitli bölgeyi düzeltmek Bölgesel sıkılaşma…

Baby Face Thulium Lazer

HIZLI VE ETKİLİ LAZER DESTEKLİ CİLT BAKIMI CDS (Kozmesötik Salım Sistemi) canlandırıcı bileşikleri cildin derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören…

Kollajen Bakımı

Cildin yeniden yapılanmasını sağlayan aktif içeriklerle formüle edilmiş Kollajen cilt bakım ürünleri ve maskesi ile yapılan bir cilt bakımıdır. Solgun…

5dk'da Fiyat Al
Kapat
Online Bilgi ve Fiyat Talep Formu

Kapat
Back To Top
×Close search
Ara
SİZİ ARAYALIM İSTER MİSİNİZ?

Ertelemeyin!
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.