Ücretsiz Yüz Germe Muayenesi ve uzman kadromuz hakkında
bilgi almak veya randevu oluşturmak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

  • check iconYüz Gençleştirme
  • check iconAlın Gençleştirme
  • check iconBoyun Gençleştirme

ÜCRETSİZ BİLGİ FORMU

Sorunuz mu var ?
Uzmanlarımız sorularınıza Ücretsiz
yanıt versin.[honeypot labelfiled-280]

YÜZ GERME OPERASYONU

Yüz germe ameliyatı (rhytidectomy) yüz ve boyun derisindeki sarkıkları ve varsa çene altı yağlanmayı ortadan kaldırılması üzere estetik cerrahlar tarafından uygulanan yöntemlerden biridir. Deri altı dokusu desteklenir. Cildin elastikiyeti tam kaybolmamışsa yüz germe ameliyatı daha iyi sonuç vermektedir. Bu operasyon yanında burun estetiği, göz kapakları estetiği, alın germe, kaş kaldırma, lazer ile cilt soyma, yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılarak hastanın daha güzel, canlı ve genç görünmesine yardımcı olunabilir. Ayrıca beraberinde dolgu maddelerinin enjeksiyonu veya peeling uygulayarak ince kırışıklıklar da giderilebilir.

content-image

YÜZ GERME OPERASYON ÖNCESİ

Ameliyattan beklentilerinizi cerrahınızla tartışın. Sigara kullanımına ameliyattan 10 gün önce bırakılmalıdır. Güneşleme ve cilt bakımı ile ilgili alışkanlıklarınızı anlatın, ameliyat sonrası yapılması gerekenleri dikkatle dinleyin. Ameliyat hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ameliyathanede yapılmalıdır. Genellikle genel anestezi ile yapılan bu ameliyat sedasyon desteği ile lokal anestezi altında da yapılabilir. Ortalama 2-2.5 saat süren bu ameliyattan sonra aynı gün eve çıkmak mümkündür. Yapılacak kombine ameliyatlar ameliyat süresini uzatıp, hastanede bir gün kalmayı gerektirebilir.


content-image

YÜZ GERME OPERASYON SONRASI

Ameliyat sonrası komplikasyon azdır süreç konforludur; yüzde şişlik, morluk, uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir kısa süreli ve geçicidir. Doktor kontrolünde pansuman değişimleri ile takip edilip, 2-3.günlerde pansuman açılınca saçlar yıkanabilir. Dikişler ortalama 5-7.günlerde alınır.

content-image

Estetik Güzelliğe Sahip Olmak için;

Formu Doldurun

Teşekkürler

Yeni bir görünüme kavuşmak için ilk adımınızı attınız...
Doktorlarımız en kısa sürede size dönüş sağlayacaklardır.

Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın