Hakkımda | Basın & Medya
Orgazm Aşısı

G Noktası Orgazm Aşısı

Cinsel ilişki esnasında kadınların en duyarlı yerlerinden biri olan ve orgazmın meydana geldiği bölge klitoristir. Klitoris dış kısımda yer alır ve yüzeyel temas ile orgazmı sağlayan bölgedir. G noktası ise vajina içerisinde idrar kanalının altında bulunan ve elle dokunmakla belirgin hale gelen oldukça hassas bir bölgedir.

Orgazm Aşısı işleminin mantığı nedir?

Cinsel ilişki esnasında penis pozisyon gereği G noktasını daha az uyarır. Östrojen hormonunun etkisiyle vajina tavanı kalınlaştığındaysa G noktası yavaş yavaş kaybolur ve G noktasının uyarılması mümkün olmaz. Orgazm aşısı olarak bilinen G noktasının büyütülmesi ile G noktası vajina içerisinde daha dolgun, kabarık ve çıkıntılı hale gelir. Böylece penisle sürtünmesi kuvvetlenecek ve G noktasının uyarılması daha kolaylaşacaktır.

Orgazm Aşısı ile G noktası büyütme işlemi nasıl yapılıyor?

Cinsel ilişkiden yeterince zevk alamayan ya da alsa da daha fazla zevk almak isteyenlerin tercih ettiği G noktası büyütme işlemi isteyen her kadına uygulanabilir. Lokal anestezi altında G noktasının olduğu bölgeye dermal injeksiyon şeklinde uygulanır. Yaklaşık 10 dakika kadar süren işlem de hastane de kalmak gerekmez. İşlemden sonra hastaneden hemen ayrılabilir hatta o gün içerisinde dahi cinsel ilişkiye girebilirsiniz. İşlem esnasında ya da sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmez. G noktası büyütmenin yani orgazm aşısının etki süresi 6-12 ay arasında değişiklik göstermektedir. ABD’de yapılan bir araştırma kadınların %85’inin uygulamadan yarar gördüğünü tespit etmiştir.

Orgazm aşısı ile G noktası yani g shot kadınların az bilinen cinsel sırlarından biridir ve geçtiğimiz yüzyılın en önemli keşiflerinden biridir. 1950 yılında Alman Jinekolog Dr. Ernest Grafenberg tarafından tanımlanmış olan G noktası orgazm açısından kadının en hassas bölgelerinden biri olarak kabul görmektedir. Cinsel ilişki esnasında bu bölge uyarıldığında kabardığı ve bu şekilde kadının cinsel ilişkiden zevk aldığı keşfedilmiştir. Hatta öyle ki kadınların birçoğu G noktasından vajinanın diğer bölümlerine oranla daha fazla zevk almaktadır.

G noktası vajinanın yaklaşık 3-4 cm içerisinde yer alan ve elle fark edebilinen süngersi bir his veren 1-2 cm çapındadır. Ayrıca  diğer yerlere göre daha sert hissedilen bir bölgedir. Kadınların her birinde yeri farklılık gösterebilen G noktasına birkaç dakika boyunca aralıksız masaj yapıldığında çok yoğun bir orgazm ile sonuçlanır. Klitoral orgazmdan oldukça farklı bir orgazm olduğu ifade edilmektedir. Tabi her iki orgazmın da beyinle sinirsel bağlantıları farklı olduğu göz önüne alınırsa bu olması gereken bir durumdur.

G noktasının uyarılabilmesi için kadının cinsel yönden uyarılmış olması gerekir. Eğer uyarılmamışsa G noktasının hassasiyetinde artış olmayabilir. Cinsel ilişki öncesinde G noktasının uyarılması hormonal  metabolizmayı harekete geçirir, böylece kalp hızı artar  solunum hızlanır. İyi ve kaliteli bir orgazm için kısaca sabır, uyum ve G noktasının uyarılması gerekir.

 

Online Bilgi ve Fiyat Talep Formu

Yenilenmeyi Ertelemeyin!


Please leave this field empty.
X
SİZİ ARAYALIM İSTER MİSİNİZ?

Ertelemeyin!
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.