0216 355 75 75 Hemen Ara! 0531 736 11 66 WhatsApp'tan sor!
Fiyat Al

Erkeklerde Estetik Tercihler

            Günümüzde kadınlar gibi erkekler de, daha iyi görünmek için uğraş içine girmiştir. Erkekler için, hem iş hem de sosyal ortamda bakımlı ve şık görünüm birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.

Saç Dökülmesi ve Kellik:

Stresli iş hayatı pek çok erkeğin günümüzde saç dökülmesi veya kellik sorunu yaşamasına neden olmaktadır. Saç dökülmesine karşı saç mezoterapisi, elektrostatik tedavi, yapışkan peruk, saç ekimi ve flep ameliyatları ile tedaviler yapılmaktadır. Saç mezoterapisi ve elektrostatik tedavinin faydalı olması için on uygulamadan fazla seans gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ve ayrıca ara ara seanslara devam edilmelidir. Yapışkan peruk için kişinin kendi saçından alınan örnekle uygun peruk hazırlanmakta ve kel olan bölgede kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin hiçbiri kalıcı değildir. Uygulama bırakıldığı anda saç dökülmesi ve kellik rahatsızlığı tekrar ortaya çıkar. Türkiye’de ilk olarak uygulanan, iğnesiz mezoterapi (mesostar) ve iğnesiz mezoterapi yöntemleri ile bu seanslar daha kolay, ağrısız, kanamasız ve morarma olmadan gerçekleştirildiği için, oldukça rağbet görmektedir. Bunların dışında hastanın özellikle başın arka kısmından alınan kıl kökleri kel alana transfer edilerek, saç ekimi gerçekleştirilmektedir. Kalıcı olan bu yöntemde nakledilen kıl kökleri yıllarca yeni yerinde büyüyüp, normal saç görünümü vermektedir. Bunun dışında kel alana çevreden saçlı deri flebi ile onarım yapılmaktadır. Ancak bu yöntemin uygulama alanları oldukça sınırlıdır.

Kaşlar ve Göz Kapakları: Düşük kaşlar, alın çizgileri ve sarkmış torbalanmış göz kapakları 40 yaşı geçmiş hemen hemen her erkeğin sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunlar erkeklerin yorgun, bitkin, bezgin ve yaşlı bir görünüme sahip olmalarına yol açmaktadır. Ayrıca giderek görme alanını da daraltan göz kapağı sarkmaları, kişinin bir noktaya sürekli bakmasını, okuma, film seyretme v.b. aktivitelerinde çabuk yorulma ve uyuklama problemlerini de beraberinde getirmektedir. Yapılacak ameliyatlarla alın gerilerek, kaş kaldırılır, göz kapaklarındaki sarkma ve torbalanmalar düzeltilir. Bu işlemlerden sonra kişi daha canlı, parlak, genç ve özgüveni artmış bir görünüm kazanır.
Burun: Türk toplumunda kadın erkek herkesin en fazla benimsediği burun ameliyatları için erkekler de kolaylıkla ameliyat masasına yatmaktadır. Genellikle iri, eğri, kemerli, sarkık burunların ameliyatları yapılmaktadır. Çoğu zaman Brad Pitt burnu gibi burun talebi ile karşılaşmaktadır. Erkek için, sırtı düz, kalkık olmayan, düzgün bir burun en çok kabul gören burundur. Bir hafta gibi kısa bir sürede iş hayatına dönen hasta, ameliyat olduğu gün hastaneden çıkabilir.
Çene: Çocuksu görünüm veren küçük çenelerin yerine çoğu zaman değişik protezlerle daha maskulen bir ifade veren iri çeneler yapılmaktadır. İtici bir görüntü veren iri, köşeli ve önde alt çene içinse küçültme düzleştirme işlemleri uygulanmaktadır. Böylece erkekler daha sempatik bir görünüme kavuşmaktadır.

Vücutta fazlalık yağlar: Sosyoekonomik seviyenin yükselmesi, masa başı işlerinin artması ve fastfood türü yiyecek alışkanlıkları nedeniyle erkeklerde de fazla kilo ve şişmanlık sık karşımıza çıkan problemlerden biri haline gelmiştir. Bel ve göbek çevresi en sık yağ toplanan yerlerdir. Bu bölgelerden ameliyat olmak istemeyenler için iğnesiz mezoterapi ve AWT ile sonuca gidilmektedir. Özellikle AWT tüm dünyada bölgesel inceltme tedavilerinde başı çekmektedir. Gerek yazılı ve görsel medya gerekse internette birçok ünlü AWT ile selülit ve yağlarından kurtulduğunu büyük bir mutluluk içinde dile getirmektedir. Ameliyat tercihini kullanan hastalar içinde liposuction ve karın germe gibi ameliyatlarla sonuca gidilmekte ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Liposuction ile alınan yağlar yüze veya vücudun herhangi bir yerine enjeksiyon için kullanılabilir. Unutulmamalıdır ki, her iki işlem de zayıflama yöntemi değildir. Ancak zayıflama programlarının bir parçası olabilirler.

Kadınsı görünümde memeler:

Kadınsı görünümdeki memelere jinekomasti denilmektedir. Bu durum çok da seyrek görülen bir durum değildir. Erkeklerin %10’unda görülen jinekomasti psikolojik olarak kişinin yazın dar giysi ve spor yaparken kısa kollu tişörtler giymesini engellemektedir. Başlı başına kompleks nedeni olan bu soruna ameliyat yada liposuction ile son verilebilmektedir. Birkaç gün içinde normal yaşama dönülebilmektedir.

Lazer uygulamaları:

Erkeklerin lazere en çok gereksinim duydukları konu kıllanmadır. En sık lazer epilasyon yapılan yerler kulak, kaş arası, sakal üstü, sırt, göğüs, bacak ve kollardır. Erkeklerde epilasyon kadınlara göre daha etkili olmaktadır. Çoğu zaman 3-4 seansta sonuç alınmaktadır. Bu işlem kadınlarda 8-10 seansa kadar çıkabilmektedir.
Lazer ile sivilce lekeleri, benler, yaşlılık ve güneş lekeleri, yara izleri, dövme izleri, kılcal damar çatlakları da rahatlıkla yok edilebilmektedir. Yalnızca dikkat edilmesi gereken nokta uygun lazer seçimidir. Bu tip problemleri olan kişiler, hem sosyal hayatta hem de iş hayatında zaman zaman sıkıntı yaşarlar. Bu tip sorunlar kolaylıkla, iş hayatına ve normal yaşama ara vermeden lazerle kolaylıkla çözülebilir.

Dolgu uygulamaları ise daha çok yüzdeki mimik hareketleri ile oluşan kırışıklıklarda kullanılmakta ve ortalama altı ay gibi geçici süre için etkili olmaktadır. Bu nedenle 6 aylık aralarla uygulanmalıdır. Daha uzun süreli çözümler ise yüz germe ve boyun germe gibi ameliyatlarla yapılmaktadır. Bu ameliyatlar da, yaklaşık bir hafta gibi kısa bir sürede kişinin normal hayatına dönmesine izin vermektedir

Sosyal Medyada Paylaş

İlgili Yazılar

G5 Masajı İle Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama, Sıkılaşma

G5 masajı hızlı titreşimler halinde ittirme be sıkıştırma yöntemiyle yapılmaktadır. G5 Masajı Faydaları Yağ Yakımı Selülitli bölgeyi düzeltmek Bölgesel sıkılaşma…

Baby Face Thulium Lazer

HIZLI VE ETKİLİ LAZER DESTEKLİ CİLT BAKIMI CDS (Kozmesötik Salım Sistemi) canlandırıcı bileşikleri cildin derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören…

Kollajen Bakımı

Cildin yeniden yapılanmasını sağlayan aktif içeriklerle formüle edilmiş Kollajen cilt bakım ürünleri ve maskesi ile yapılan bir cilt bakımıdır. Solgun…

5dk'da Fiyat Al
Kapat
Online Bilgi ve Fiyat Talep Formu

Kapat
Back To Top
×Close search
Ara
SİZİ ARAYALIM İSTER MİSİNİZ?

Ertelemeyin!
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.