0216 355 75 75 Hemen Ara! 0531 736 11 66 WhatsApp'tan sor!
Fiyat Al

Bacak Eğriliğinin Baldır İmplantı İle Düzeltilmesi

Kadınlarda göğüslere kullanılan silikonun farklı bir şekli olarak baldır implantı bacak eğriliği inceliğinin düzeltilmesinde kullanılır. Baldır silikonu ya da bacak silikonu yani calf implant adı verilen silikon ameliyatta bacağın iç arka kısmına boylu boyunca yerleştirilerek konur. Bacağın içe ve arkaya doğru kalın olması ve eğriliklerin kamufle olması bu implantla sağlanmaktadır.

Çarpık bacak estetiği ameliyat süresi yaklaşık olarak 1-1,5 saat kadar sürmektedir ve genel ya da sedasyon anestezi altında yapılmaktadır. İşlem diz arkası doğal kıvrım yerlerinden 4 cm lik kesi ile yapılmaktadır ve bölgenin iyileşmesi iyi sonuç verdiğinden dolayı belirgin bir iz kalmaz. İmplant yani silikon protez yerleştirildikten sonra 5-7 gün kadar hafif ağrılar hissedilebilir; ağrılar bir haftadan sonra azalacaktır. Ayrıca hafif şişlikler de görülmektedir. İlk başta şişlikler azken sonrasında yine artıp yine azalabilmektedir. İşlemin olduğu gün ayağa kalkılabilir.

Bacak Eğriliği İnceliğinin Yağ Enjeksiyonu İle Düzeltilmesi

Dizin hemen kenarında eğrilik varsa ve alt bacaklarda kalan yerlerde herhangi bir sorun yoksa yağ enjeksiyonu ile sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Yağ enjeksiyonu işleminde kişinin vücudunun başka yerlerinden alınan yağlar özel işlemlerden geçirilir ve bu yağ aynı kişinin başka yerlerine enjekte edilir. Enjeksiyonda başarı sağlanmanın en önemli faktörleri kullanılan cerrahi malzeme, yağın çeşitli işlemlerden geçirilmesi ve yağın alınış veriliş biçimine bağlıdır.

Yağ enjeksiyonunda aktarılan yağların %20 – %40 ı 6 ay sonra kalıcı olarak kalabilmektedir. Bu nedenle bu işlemin tekrarı gerekebilir. Bu durumda bazı hastalar çok miktarda yağ enjeksiyonu yapılmasını istemektedirler. Ancak bu durum yağ enjeksiyonu işleminin başarısını arttırmamaktadır.

Çarpık bacak estetiğinde yağ enjeksiyonu uygulanan yağlar Liposuction tekniği ile alınmaktadır. Genel anestezi ya da sedasyon anestezi tekniği ile yapılan ameliyat yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Yağ enjeksiyonu ameliyatı uygulanan kişilerde herhangi bir iz kalmaz. İşlem sonrasında 5-7 gün kadar hafif şişlik görülebilmektedir. 1 ay sonrasında sonuç görülebilmektedir. Yağların 6 ay sonrasına kadar bir kısmının erimesiyle kesin sonuç ortaya çıkacaktır. Duruma göre 6 ay sonra işlem tekrarı gerekebilmektedir.

Bacak Eğriliği İnceliğinin Ameliyatsız Aquafilling Dolgu İle Düzeltilmesi

Hasta ameliyat olmaktan çekiniyorsa son zamanlarda tercih edilen aquafilling dolgusuyla ameliyatsız olarak bacakta eğriliğinin düzeltilmesi yapılabilmektedir. Aquafillin dolgu ileaynı zamanda bacak inceliğinin giderilmesi ve kalınlaştırılması da yapılabilmektedir. Çarpık bacak estetiğinde aquafilling dolgu bacağın iç kısmına , dış kısmına, diz çevresine, ayak bileklerine eksik olduğu düşünlen bir alana hacim kazandırmak için uygulanmaktadır.

Çarpık bacak tedavisi öncesi sonrası çizim
Lokal anestezi ile yapılan aquafilling dolgu da hasta normal hayatına hemen dönebilmektedir. 5-8 sene kadar kalıcılığı olan dolgu su bazlı bir dolgudur. Bacak haricinde istenirse göğüs büyütme, popo büyütme gibi işlemlerde de kullanılabilmektedir. Vücuda herhangi bir zararı olmayan aquafillin dolgu da kesi olmadığı için iz kalma gibi bir sorunda yaşanmaz.

Sosyal Medyada Paylaş

İlgili Yazılar

G5 Masajı İle Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama, Sıkılaşma

G5 masajı hızlı titreşimler halinde ittirme be sıkıştırma yöntemiyle yapılmaktadır. G5 Masajı Faydaları Yağ Yakımı Selülitli bölgeyi düzeltmek Bölgesel sıkılaşma…

Baby Face Thulium Lazer

HIZLI VE ETKİLİ LAZER DESTEKLİ CİLT BAKIMI CDS (Kozmesötik Salım Sistemi) canlandırıcı bileşikleri cildin derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören…

Kollajen Bakımı

Cildin yeniden yapılanmasını sağlayan aktif içeriklerle formüle edilmiş Kollajen cilt bakım ürünleri ve maskesi ile yapılan bir cilt bakımıdır. Solgun…

5dk'da Fiyat Al
Kapat
Online Bilgi ve Fiyat Talep Formu

Kapat
Back To Top
×Close search
Ara
SİZİ ARAYALIM İSTER MİSİNİZ?

Ertelemeyin!
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.