0216 355 75 75 Hemen Ara! 0531 736 11 66 WhatsApp'tan sor!
Fiyat Al

Burun kemiği eğriliği yani deviasyon ameliyatı burnun içerisinde ortadaki kıkırdak kemik duvarın eğikliğidir. Deviasyon sorunu olanlar genelde nefes alamadıklarından burun tıkanıklığından şikayet ederler.ayrıca burun kemiği eğriliği horlamaya, farenjite, sinüzite neden olabilir. 18 yaş üstünde olan kadın ve erkeklerin yaptırabildiği burun kemiği eğriliği ameliyatı özel durumlarda daha küçük yaşlarda yapılabilir.

Burun Kemiği Eğriliği Ameliyat Öncesi

Doğal burun estetiği için öncesinde doktorunuzun önerilerine kulak vermelisiniz. 1 hafta öncesinde kan sulandırıcı ilaçları kullanmamalısınız. Ayrıca sigara içimi söz konusu ise burun kemik ameliyatı öncesinde ve sonrasında bir süre içmemeniz gerekir. Kemerli burun ameliyatı lokal anestezi ya da sedasyonla yapılabilir ancak hastanın rahat etmesi amacıyla genel anestezi tercih edilir.

Burun Kemiği Eğriliği Estetik AmeliyatıBurun Kemiği Eğrilik Ameliyatı

Burnun ön tarafındaki ile burnun sırtındaki desteği bozmadan burun içerisindeki kıkırdak-kemik eğriliği düzeltilir. Burun ameliyatı kapalı şekilde yapılır. Bazı durumlarda ise örneğin burun sırtında eğikliklerin olduğu durumlarda burun ucunun altından kesi yapılarak açık teknikle düzeltme yapılır. Burun kemiği eğriliği ameliyatı 30- 60 dakika kadar sürer.

Burun kemiği eğriliği operasyonunda tampon yerine günümüzde slikon doyle spintler tercih edilmektedir. Bunun sayesinde hastalar rahat nefes alıp vermekte ve ağrı acı ya da kanamayla karşılaşmamaktadır.

Burun Kemiği Düzeltme Ameliyatı Sonrası

Burun yamukluğu ameliyatı sonrasında burnun içinde bulunan splintlerin hava kanalları spreyler ile açık tutulur. Silikon splintler iki gün sonra burundan çıkarılır. Hasta doktorun isteğine göre 3-4 hafta boyunca haftada bir görülür ve burun temizliği yapılır. Burun kemik ameliyatı sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir.

Ertelemeden daha detaylı bilgi ve işlem ücretleri hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen bize ulaşabilir soru sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

İlgili Yazılar

G5 Masajı İle Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama, Sıkılaşma

G5 masajı hızlı titreşimler halinde ittirme be sıkıştırma yöntemiyle yapılmaktadır. G5 Masajı Faydaları Yağ Yakımı Selülitli bölgeyi düzeltmek Bölgesel sıkılaşma…

Baby Face Thulium Lazer

HIZLI VE ETKİLİ LAZER DESTEKLİ CİLT BAKIMI CDS (Kozmesötik Salım Sistemi) canlandırıcı bileşikleri cildin derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören…

Kollajen Bakımı

Cildin yeniden yapılanmasını sağlayan aktif içeriklerle formüle edilmiş Kollajen cilt bakım ürünleri ve maskesi ile yapılan bir cilt bakımıdır. Solgun…

5dk'da Fiyat Al
Kapat
Online Bilgi ve Fiyat Talep Formu

Kapat
Back To Top
×Close search
Ara
SİZİ ARAYALIM İSTER MİSİNİZ?

Ertelemeyin!
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.