grup sikişmilf sexporno sex video
Hakkımda | Basın & Medya
Kemerli Burun Kemik Eğriliği Estetik

Burun Kemiği Eğriliği Düzeltme Ameliyatı

Burun kemiği eğriliği yani deviasyon ameliyatı burnun içerisinde ortadaki kıkırdak kemik duvarın eğikliğidir. Deviasyon sorunu olanlar genelde nefes alamadıklarından burun tıkanıklığından şikayet ederler.ayrıca burun kemiği eğriliği horlamaya, farenjite, sinüzite neden olabilir. 18 yaş üstünde olan kadın ve erkeklerin yaptırabildiği burun kemiği eğriliği ameliyatı özel durumlarda daha küçük yaşlarda yapılabilir.

Burun Kemiği Eğriliği Ameliyat Öncesi

Doğal burun estetiği için öncesinde doktorunuzun önerilerine kulak vermelisiniz. 1 hafta öncesinde kan sulandırıcı ilaçları kullanmamalısınız. Ayrıca sigara içimi söz konusu ise burun kemik ameliyatı öncesinde ve sonrasında bir süre içmemeniz gerekir. Kemerli burun ameliyatı lokal anestezi ya da sedasyonla yapılabilir ancak hastanın rahat etmesi amacıyla genel anestezi tercih edilir.

Burun Kemiği Eğriliği Estetik AmeliyatıBurun Kemiği Eğrilik Ameliyatı

Burnun ön tarafındaki ile burnun sırtındaki desteği bozmadan burun içerisindeki kıkırdak-kemik eğriliği düzeltilir. Burun ameliyatı kapalı şekilde yapılır. Bazı durumlarda ise örneğin burun sırtında eğikliklerin olduğu durumlarda burun ucunun altından kesi yapılarak açık teknikle düzeltme yapılır. Burun kemiği eğriliği ameliyatı 30- 60 dakika kadar sürer.

Burun kemiği eğriliği operasyonunda tampon yerine günümüzde slikon doyle spintler tercih edilmektedir. Bunun sayesinde hastalar rahat nefes alıp vermekte ve ağrı acı ya da kanamayla karşılaşmamaktadır.

Burun Kemiği Düzeltme Ameliyatı Sonrası

Burun yamukluğu ameliyatı sonrasında burnun içinde bulunan splintlerin hava kanalları spreyler ile açık tutulur. Silikon splintler iki gün sonra burundan çıkarılır. Hasta doktorun isteğine göre 3-4 hafta boyunca haftada bir görülür ve burun temizliği yapılır. Burun kemik ameliyatı sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir.

Ertelemeden daha detaylı bilgi ve işlem ücretleri hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen bize ulaşabilir soru sorabilirsiniz.

Online Bilgi ve Fiyat Talep Formu

Yenilenmeyi Ertelemeyin!


Please leave this field empty.
X
SİZİ ARAYALIM İSTER MİSİNİZ?

Ertelemeyin!
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.