0216 355 75 75 Hemen Ara! 0531 736 11 66 WhatsApp'tan sor!
Fiyat Al

Boyun Germe Ameliyatları:

Boyun germe, yüz ve boyun derisindeki sarkma ve kırışıklıkların düzeltilerek yüzün gençleştirilmesi ameliyatıdır. Boyun germe ameliyatlarında amaç boyunda sarkmış ve gevşemiş ciltteki dokuları orijinal yerlerine asmak ve sarkmış derilerin fazlasını atarak deriyi gerginleştirmektir. Dikişler 5-7.günlerde alınır ve sonra işe dönüş yapılabilir. 

Yaşlanma vücudun diğer yerlerinde olduğu gibi boyunda da derinin gevşeme ve çatlamasına yol açar. Derinin altında çok ince bir tabaka olan kas dokusu da aynı şekilde sarkma göstererek, boyunda enine ve boyuna katlantılar oluşabilir. Çeneyle boyun arasındaki açı daha belirgin ve dikken, yıllarla birlikte genişler. Çene altında yağ birikimi de olduysa açı daha da genişler ve gerdan dediğimiz görüntü oluşur. Gerdan illaki yaşlılıkta oluşacak diye bir şart yoktur. Bazı kişilerde gençlikte de yapısal olarak ortaya çıkabilir. Bazılarında da ileri yaşlara rağmen gerdan görülmez.

Boyun yüzün temelini destekleyen bir yapı olduğu için yüz ile bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Boyunda sarkıklık veya kırışıklık varsa beraber müdahale edilmesi daha iyi ve çarpıcı sonuç verecektir. Gerdanı olan genç hastalarda sadece boyuna müdahale faydalı olabilir. Çeneyle boyun arasındaki açıyı dikleştirmek için yağ birikimi varsa liposuction yapılmalı, boyuna yapılan birkaç cm’lik kesiyle yağ dokusu çıkarılmalıdır. Kesiyle işlem yapıldığında kaslardaki gevşeme de kasları gerginleştirmek için müdahale ederek düzeltilebilir.

Boyun germe işlemi lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Boyun ve yüz germe birlikte yapılırsa, ek kesiye gerek kalmaz. Kulağın önünden başlayan, hemen altından kulağın arkasına kıvrılan ve saçlı derinin içine uzatılan bir kesi ile ameliyata başlanır. Kas dokusu gerginleştirilir, fazla deri gerginleştirilmiş olan ciltten kesilir. Yeniden şekillendirilen boyunda gerekirse aynı yerden gerdana da müdahale edilir.

Ameliyat olduğu gün eve gidebilirsiniz. Ameliyat sahasında geçici süreyle his kaybı olur. Ağrı pek hissedilmez. His kaybı birkaç hafta sonra yavaş yavaş düzelir. Ameliyattan sonra oluşan şişlik ve morarma birkaç gün sonra geçmeye başlar. Bu yakınmaları azaltmak için özel bandaj ve soğuk uygulamaları yapılmalıdır. İki gün sonra duş alınabilir. Şişlik ve morlukların tamamen geçmesi 3 haftayı bulur. Dikişler 5-7.günlerde alınır ve sonra işe dönüş yapılabilir.

Boyun Germe Ameliyat Sonrası:

Ameliyat sonrası, ödem ve morlukları 7-10 günde büyük ölçüde kaybolmaktadır. Dikişlerin alınmasından sonra hasta makyaj yapabilir ve günlük hayatına dönebilir. Hastaların ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası en az 3 hafta sigara içmemesi önemlidir. Ayrıca ameliyat sonrası birkaç hafta güneşten korunma ve güneşten koruyucu kremler önerilmektedir.

Bu bilgiler tıp literatüründen alınmış ve tamamiyle bilgilendirme amaçlı verilmiş olup bir estetik cerrah ile karşılıklı konuşarak tüm ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

İlgili Yazılar

G5 Masajı İle Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama, Sıkılaşma

G5 masajı hızlı titreşimler halinde ittirme be sıkıştırma yöntemiyle yapılmaktadır. G5 Masajı Faydaları Yağ Yakımı Selülitli bölgeyi düzeltmek Bölgesel sıkılaşma…

Baby Face Thulium Lazer

HIZLI VE ETKİLİ LAZER DESTEKLİ CİLT BAKIMI CDS (Kozmesötik Salım Sistemi) canlandırıcı bileşikleri cildin derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören…

Kollajen Bakımı

Cildin yeniden yapılanmasını sağlayan aktif içeriklerle formüle edilmiş Kollajen cilt bakım ürünleri ve maskesi ile yapılan bir cilt bakımıdır. Solgun…

5dk'da Fiyat Al
Kapat
Online Bilgi ve Fiyat Talep Formu

Kapat
Back To Top
×Close search
Ara
SİZİ ARAYALIM İSTER MİSİNİZ?

Ertelemeyin!
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.